Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Ücretsiz kredi notu öğrenmenin mümkün olup olmadığını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Kredi notu önemlidir. Bu yüzden her ay kredi notu sorgulama işlemi yapmalı ve kredi notunuzu öğrenmelisiniz. 

Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi yapmak isteyen çok sayıda insan vardır. Ancak kredi notu sorgulama işlemi çoğunlukla ücretlidir. Ücretsiz kredi notu sorgulama işlemi yapmak pek mümkün değildir. Yine de bunun bazı yöntemleri vardır.

Kredi notu öğrenmek eğer bankalardan sürekli kredi ya da kredi kartı almaya ve bankada kredili mevduat hesabı açmaya gereksinim duyuyorsanız şarttır. Çünkü kredi notunuzu bilmeniz size avantaj sağlar. Kredi notunuzun düşmesi ve yükselmesi ödemeyi unuttuğunuz borcunuzu hatırlamanızı ve kredi notunuzu yükselten etkenlerin farkına varmanızı sağlar. Ayrıca yüksek kredi notu bankadan düşük faizli kredi almanızı sağlar. Bu yüzden kredi notunuzu öğrenmeniz gereklidir.

Ücretsiz kredi notu öğrenme işleminin pek mümkün olmadığını söyledik. Çünkü kredi notunun öğrenilebildiği birkaç yer vardır. Kredi notunuzu öğrenebileceğiz yerler Findeks platformu, bankanızın internet şubesi, mobil bankacılık uygulaması ve bankalardır. Findeks platformu üzerinden kredi notunuzu son derece güvenilir, hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak bunun için 4,72 TL ücret ödemeniz gerekir. Bu ücreti kredi kartınızla ya da banka hesap kartınızla ödeyebilirsiniz.

Kredi notunuzu bankanızın internet şubesinden ya da mobil bankacılık uygulamasından öğrenmek isterseniz bu durumda bankanız sizden Findeks platformunda alınan ücretten farklı bir ücret alacaktır. Bu ücret Findeks kredi notu sorgulama ücretinden daha düşük ya da daha yüksek olabilir. Bu ücretler bankadan bankaya değişebilmektedir.

Kredi notunuzu sorgulamanın bir yolu daha vardır. Eğer güvendiğiniz biri varsa ve bu kişi Findeks üyesi ise, ondan kendi Findeks hesabına girmesini ve başkasının kredi notunu sorgula bölümüne girerek sizin kredi notunuzu öğrenmesini isteyebilirsiniz. O kişi sizin kredi notunuzu sorgulamak için 4,72 TL ücret ödeyecektir. Bu ücreti o kişiye verebilirsiniz. Kişinin sorgulama işlemini yapabilmesi için sizin cep telefonu bilgilerinizi girmesi ve sizin de cep telefonunuza gelecek SMS’e cevap vermeniz gerekecektir.

Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemini yapmak için bankanızla görüşebilirsiniz. Banka şubesini ziyaret edip müşteri temsilcisi ile görüşerek kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün olabilir. Ancak bu işlemi müşterisi olduğunuz bir bankada yapmalısınız.