Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat sigortasının teminatları ve sözleşme türleri sigorta firmasına göre değişiklik göstermektedir. Kişiler bir hasar neticesinde sahip oldukları poliçe içerisinde var olan teminatlara göre hasar ödemesi yapılmaktadır. Bu nedenle kişilerin ihtiyaçları olan teminatları belirlemeleri oldukça önemlidir. Kişilerin ihtiyaçları olan seçebilecekleri seyahat sigortası teminatları şu şekilde sıralanabilir;

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kaza Nedeni ile Vefat: Bu teminat ile seyahat esnasında geçirilen bir kaza sonucunda vefat eden kişilerin yakınlarına poliçelerde belirtilen miktarlar oranında tazminat verilmektedir.

Kaza Sonrası Sürekli Sakatlık Hali: Sigortalı kişinin kaza sonrasında tam ya da kısmi bir şekilde sakat kalması ile birlikte poliçede belirtilen miktarlar oranında tazminat ödenmektedir.

Kişinin Yurtdışındaki Seyahati Süresince Hastalık ya da Yaralanma Durumunda Tedavi Masrafları: Sigortalı olan kişi yurtdışı seyahatine gittiğinde bu seyahat esnasında hastalanır ya da yaralanırsa sigorta poliçesinde belirtilen miktar üzerinden tedavi masrafları karşılanmaktadır.

Kişinin Seyahat Durumunda hastalanma ve Yaralanma gibi Durumlarda Hastaneye Götürülmesi için Nakil Giderleri: Sigortalı olan kişi seyahati sırasında hastalanır ya da yaralanırsa bir tıbbi merkeze götürülmesi için gerekli olan nakil aracının giderleri sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Kişiye Acil İlaç Getirilme Ya da Gönderilmesi Giderler: Sigortalı olan kişinin seyahat ettiği yerde kullandığı ancak bulunmadığı ilaçları ilgili doktor tarafından acil olarak yazılması ile birlikte bu ilaçların temin edilmesi sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Yurtdışı Seyahati Sırasında Hastalık veya Yaralanma Nedeni ile Seyahat Süresinin Uzatılması: Sigortalı kişinin hastalık ve yaralanmaya bağılı durumlarda seyahat süresinin zorunlu uzaması durumunda tüm giderler sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Bu süre zarfı içerisinde sigortalı kişinin tüm tedavi masrafları da sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Sigorta şirketi yukarıda belirtilen tüm hallerde tüm giderleri karşılamaktadır.