Qnb Finansbank Personel Alımı 2017

Ülkemizde faaliyet alanları bakımından birçok kalemde iş ve işlem yapan bankacılık kuruluşlarından birisi olan QNB Finansbank geniş bir hizmet ağı ile hizmetlerine devam etmektedir. Firmanın ülkemizde yüzlerce şubesi ile yüz yüze hizmette önemli bir mesafe kat etmiş bulunmaktadır. Elbette bu şubelerde meydana gelen yoğunluklardan dolayı banka sürekli olarak yeni personel alımı yapmaktadır. Günümüzde internet bankacılığı hız kazansa da birçok işlem şubeler tarafından yapılması zorunludur. Bu zorunlu işlemlerin yapılması için insan gücüne dayalı bir hizmetin verilmesi önem arz etmektedir.

Bankaların Hizmet Alanları ve Zorunlu Hizmetler

Vatandaşlarımızın birçoğu işlemlerini banka şubeleri aracılığı ile yapmaktadır. Bu iş ve işlemlerin yapılması ile talepler mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Elbette son zamanlarda birçok işlemin bankacılık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar aracılığı yapıldığından dolayı gün geçtikçe bu alanda bir ihtiyaç meydana gelmektedir. ATM cihazları ve İnternet bankacılığın yanında günün her saatinde çalışmalarına devam eden müşteri hizmetleri insanların ve müşterilerin sorunlarını dinleyerek çözüm yolları bulmaktadır.

Banka Şubeleri ve Personel İhtiyacı

Ülkemizde son zamanlarda sayıları hızla artan bankalardan olan ve yıllardır ülkemizde çalışmalarına devam eden QNB Finansbank ülkemizde binlerce şubesi ve binlerce ATM cihazı ile hizmetine devam etmektedir. Bankanın mevcut personel sayısı 10 binin üzerindedir. Bu kadar olan personel sayısı artık bu alanda hizmetlerin tam olarak yapılmasına yetmemektedir. Bu yüzden banka her yıl olduğu gibi 2016 ve 2017 yılında da alım yapmış ve alım yapmayı planlamaktadır.

Personel Alımı

Bankaların her yıl yayınladığı iş ilanlarında genellikle muhasebe mezunu, iktisat mezunu, işletme mezunu ve bankacılık alanında eğitim veren lisans bölümü mezunlarını işe almaktadır. Bankanın ihtiyaçları doğrultusunda iş alım ilanına çıkan banka insanların talepleri ile karşılaşmaktadır. Elbette banka personelleri belirli sınav aşamalarından sonra işe alınıp alınmayacağına banka sınav yönetimi tarafından karar verilmektedir.