QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2017

Konut kredisi almak için yalnızca güvenilir bankalara giden kişiler kısa süre içerisinde başvurularını yaparak kredilerini alabiliyorlar. Ancak bu aşamada ilk olarak kişilerin ödeyebilecekleri seviyede kredileri hesaplayarak bu hesaba göre taksitli olarak kredilerini almaları gerekiyor. Bu sebeple Finansbank’a gelen kişiler için farklı şartlarda yer alan faiz oranları üzerinden düşünülerek en iyi kararlar veriliyor.

Finansbank’ta 500.000 TL tutarına kadar çekilen kredilerde kişiler düşük faizler alabiliyorlar. Genel olarak aylık faizler %1’in altında olurken bunun hesaplanması için de site üzerinden özel hesaplayıcılar kullanılabiliyor. Finansbank’ta ev alacak olan kişiler birbirlerinden belli özelliklerine göre ayrılıyor. İlk olarak kişilerin faiz oranlarını öğrenmesi için hangi sınıfın içerisinde yer aldığına karar vermesi gerekiyor. Standart konut kredisi, ev değiştirme konut kredisi, azalan taksitli konut kredisi ya da artan taksitli konut kredisi satın alınabiliyor. Bu kredilerin faiz oranları %0.9’dan başlıyor. 1 ay ile 24 ay arasında bir taksit sayısını belirleyen kişiler bu orandan kredilerini alırken 24-60 ay %0,93, 60-120 ay ise %0,95 oranında faiz görüyor.

120 Ay Üzerinde Kredi Taksiti İmkânı Sunuluyor mu?

Normal şartlardan 120 ayın üzerinde çok fazla kredi imkânı bulunmuyor. Ancak Finansbank’ta standart konut kredisi alacak olan kişiler için 180 ay taksitle kredi alma imkânı bulunuyor. Bu kredinin faiz oranları diğerlerine göre oldukça yüksek olurken kişilerin 15 sene bu krediyi ödeme garantisi sunması gerekiyor. Bu aşamada kişilerin ödeyebilecekleri tutarı iyi bir şekilde analiz etmesi oldukça önemli oluyor.

Evin Değerinin Tamamı Kredi Olarak Çekiliyor mu?

Ev satın almak için kredi çekecek olan kişiler evlerin %75 ile %80’i arasında değişen bir bedeli kredi olarak alabiliyorlar. Ekspertiz firmaları evlerin değerlerini belirledikten sonra bankalara gönderilen kâğıtlardaki bedelin %80’i kişilere kredi olarak ödeniyor.