Kritik Hastalık Sigortası

Kritik hastalıkları ortaya çıkan kişilerin yüksek hastane giderlerini ödememesi amacıyla yapılan sigorta türüdür. Hastalığın teşhisi sonrasında hastaya toplu para güvencesi vermektedir. Bazı hastalıklar hem maddi hem manevi olarak insanları yıpratmaktadır. Bu gibi durumlarda kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hastalıktan vefat kişilerin yakınlarına da ayrıca güvence sağlamaktadır. Hatalık Sigortası sürecinde yaygın olarak görülen hastalıklar bulunmaktadır. Bu hastalıklardan doğan ölüm risklerine karşı bir güvence olarak karşınıza çıkmaktadır.

Sigortalılık sürecince hastalık giderlerini tek bir şekilde değil de toplu olarak karşılamaktadır. Kritik hastalık Sigortası hiçbir zaman sağlık Sigortası kapsamına girmemektedir. Hastalandığınız zaman aylık gittiğiniz doktor muayenelerinde kullanamazsınız. Bazı sigorta anlaşmalarında ödemiş olduğunuz ayık sigorta paketinize göre ambulans sağlık danışmanlık hizmeti de ücretsiz olarak alma hakkınız bulunmaktadır.

Hangi hastalıklarda toplu teminat parası ödenmektedir?

1.Kanser

2.Kalp krizi

3.Kalp kapakçığı

4.Ani inme durumları

Bu gibi ciddi rahatsızlıklarınızda Kritik hastalık sigortası kapsamında toplu olarak ödemeler yapılmaktadır. Sigortanın size geri ödeyeceği teminat tutarı sizin aylık yapmış olduğunuz ödemelere göre değişim göstermektedir. Herhangi bir hastalığa yakalandığınız zaman ilk önce başlangıç olarak sigortanın size belirlemiş olduğu teminat ücretini ödemek zorundasınız. Sigortalılık süresi içerisinde ölüm durumlarında ödemiş oldukları teminat tutarı kişinin ailesine teslim edilmektedir.18 yaş sınırı bulunmaktadır.50 yaşına kadar bu sigorta türünden yararlanabilirsiniz. Her yıl yenilemeniz gerekmektedir. Süresi 1 yılı kapsamaktadır. Ödeyeceğiniz prim tutarı tamamen sizin yaşınız cinsiyetiniz ve seçeceğiniz sigorta primine bağlıdır.

Neden Kritik hastalık sigortası yapılması gerekmektedir?

1.Ciddi bir hastalığa yakalandığınız zaman tedavisini olabilmeniz için.

2.Tedavi masraflarına çok fazla bir bütçe ayırmamak için

3.Maddi ve manevi hiçbir sıkıntıya düşmemek için

4.Hatalık sırasında fiziksel olarak çalışmanız zorlandığı için

Kritik hastalık sigortası yaptırmanız için aslında daha sayılamayan birçok neden bulunmaktadır. Hastalık sırasında manevi gücünüzün düşmemesi için önleminizi en başından aldığınıza emin olmalısınız.