Krediye Cep Telefonu Almak

Modern çağın en büyük araçları arasında gösterilir cep telefonları. Her geçen gün içerisine bin bir yenilik eklenerek piyasaya sürülen, birbirinden farklı model, renk ve tasarımları ile de oldukça dikkat çekicidirler. Aslında her yeniliği yakından takip etmek, güncel modellere sahip olmak düşünüldüğü gibi kolay ve cazip değildir.

Yeni çıkarılan yasa da kredi kartları ile alınan cep telefonlarının taksitlendirilmesi yasaklanmıştır. Hal böyle olunca da alımı kolaylaştırmak için farklı güncellemelere gidilmiştir. Bunların içerisinde Krediyle Cep Telefonu almak yöntemi de bulunmaktadır.

Türkiye de durum oldukça kötü gözükmektedir. Diğer gelişmiş ülkelerde inceleme yapıldığında cep telefonu değişim süresi fark göstermektedir. Belirlenen rakamlara göre Amerika’ da 36 ay iken, Türkiye’de durum 18 ay olarak gözükmektedir. Orandan da anlaşıldığı gibi Türkiye’ de cep telefonu alımını engelleyen yasa gözükmemektedir.

Kredi İle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Kredi kartlarına taksitlendirme olayının son bulması ile müşterilerde olduğu gibi, farklı çözüm yolları bankalarca da aranmaya başladı. İlk olarak alınan telefonların kredi kartı ile tek seferde ödenmesi, daha sonrasında Bankalar tarafından üzerinde taksit faizleri de eklenerek taksitlendirme sistemi ortaya çıktı. Daha sonrasında gelişen farklı bir yol ise, büyük teknoloji mağazalarının bankalarla anlaşma yapmaya başlamasıdır; yani Kredi ile Cep Telefon alımı. Bu yönetimle de kişiler ilgili mağazalardan almaya karar verdikleri ürün karşısında anlaşmalı mağazaya SMS yöntemi ile başvuruda bulunuyor, başvuru sonucuna olumlu yanıt alması ile birlikte 36 aya varan taksitle ürünü temin edebiliyor.

Kredi İle Cep Telefonu Veren Yerler?

Ing Bank, Odea Bank, Deniz Bank başlıca başvuru sağlanacak firmalar arasındadır. Genel olarak belirli bir tutar belirten bu bankalar, belirlenen tutar üzerine çıkılması ve müşterinin genel kredi durumuna bakılarak onay vermektedir.