Kredimi İptal Ettirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Dilediğiniz takdirde eğer ki bankanın sizlerden talep ettiği şartları yerine getirirseniz ya da bu şartlara uygun iseniz, istediğiniz her bankadan kredi çekme gibi bir şansa sahipsiniz. Hem de pratik ve kısa bir zaman içerisinde bu mümkün olabilmektedir. Fakat, krediyi çektikten sonra vazgeçerek iptal ettirmek durumu sizi biraz uğraştırabilir.

Kredi iptal etme

Kredimi iptal ettirmek için ne yapmalıyım? Diyorsanız bunu bir örnekle açıklamak gerekir. Örneğin ihtiyacınız olduğu için herhangi bir bankaya müracaat edip kredinizi aldınız. Fakat krediyi bankadan aldıktan sonra tüm işlemlerin bitmesinin ardından birkaç ay sonra geri ödeyememe tedirginliğinden ya da başka sebeplerden kaynaklı olarak krediyi iptal ettirmek istediniz.

Eğer çekmek üzere olduğunuz krediyi almadan evvel iptal ettirmeye karar verdiyseniz, bu konuda işiniz daha zahmetsiz olmaktadır. Fakat krediyi çektikten en az bir ay sonra kredinizi geri vermek isterseniz, bu sizin için epey masraflı bir iş olarak canınızı sıkabilir. Kredi işlemleri bittikten bir ay kadar sonra kapatılmak istenen kredi için, kesilen masrafları ödemek gibi bir yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Çünkü bu konuda daha önceden imzalamış olduğunuz bir sözleşme bulunmaktadır.

Krediden kaç gün içerisinde vazgeçme hakkım var?

Krediyi çektikten sonra, kredimi iptal ettirmek için ne yapmalıyım? Denildiğinde eğer bu kararı hemen verirseniz, yasaların kullanıcılar için verdiği bir hak bulunmaktadır. O hak da şöyle ki bir bankaya kredi talebinde bulundunuz, krediniz onaylandı fakat siz bankanın herhangi bir şubesine giderek herhangi bir işlemde bulunup imza atmadınız bu durumda iptal ettirebilirsiniz. Yani krediyi almadan on dört gün içerisinde vazgeçildiği takdirde kullanıcıya hiçbir şekilde yaptırım uygulanmayacaktır. Fakat bu süre on dört günü geçerse, bu size bazı masraflar çıkartacaktır.