Kredi Notum Görünmüyor

Kredi notunuz görünmüyor mu? Bu durumda endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü kredi notunuzun görünmemesi kredi notunuzun olmadığı anlamına gelmektedir ve kredi notunuzun oluşmasını sağlamanız mümkündür. 

Kredi notunuz görünmüyorsa endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü kredi notunuzun olmaması kredi notunuzun henüz oluşmadığı anlamına gelmektedir. Yapmanız gereken şey kredi notunuzun oluşmasını sağlamaktır. Ancak kendinizi bu konuda yalnız hissetmemelisiniz. Çünkü Türkiye’de bulunan insanların yüzde 11’inin kredi notu yoktur. Bunun belirli nedenleri vardır ve kredi notu olmayan insanların kredi notlarının olmamasının nedenleri genellikle aynıdır.

Kredi notunuzun olmamasının nedenleri bankalardan daha önce hiç kredili ürün ya da hizmet almamış olmanız ve vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermemiş olmanızdır. Yani bu, bankalardan kredi kartı almadığınız, kredi almadığınız ve bankada hiç kredili mevduat hesabı açmadığınız anlamına gelmektedir. Ancak kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz. Yazımızın devamını okuyarak kredi notunuzu oluşturmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuz görünmüyorsa yok demektir ve siz belirli yöntemlerle kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntemleri yazımızın devamında sıralayacağız. Ancak bunları uyguladığınızda kredi notunuzun hemen oluşmasını beklememelisiniz. Kredi notunuzun oluşması iki ya da üç ay sürebilir. Bunun uzun sürmesinin nedeni, kredi notunuzun oluşması için sizin ödeme alışkanlıklarınızla ilgili verilere ihtiyacının olmasıdır. Yani kredi notunuz ancak sizinle ilgili veriler olduğunda oluşur.

Kredi Notunuzun Oluşması İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Vadesiz Hesabınızdan Otomatik Ödeme Talimatı Vermek

Vadesiz hesabınızdan iki ya da üç adet otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzun oluşmasını sağlayacak basit bir yöntemdir. Bu yöntemin işe yaraması için vadesiz mevduat hesabınızda yeterince paranızın olması gerekir. Yani ödemeler otomatik olarak yapılacağı zaman ödemelerin başarılı olması için yeterince bakiye olmalıdır. Ancak bu yöntem tek başına yeterli değildir.

Düşük Limitli Kredi Kartı Almak ve Kullanmak

Kredi notunuzun oluşması için bankalardan düşük limitli bir kredi kartı alabilirsiniz. Bununla en az iki ya da üç ay boyunca harcama yapmalı ve gelen ekstre borçlarını geciktirmeden ödemelisiniz. Bunu yaptığınızda kredi notunuz oluşacaktır. Ancak ödemelerinizi zamanında yapmanız ve geciktirmemeniz kredi notunuzun yüksek olması açısından önemlidir.