Kredi Notu Sorgulama Ücreti

Kredi notu sorgulama ücreti herkes tarafından merak edilen bir konudur. Kredi notu sorgulama işlemine ücret verilip verilmediği hemen hemen herkes tarafından merak edilmektedir. Kredi notu sorgulama işlemi ücretinin ne kadar olduğunu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Kredi notu hemen hemen herkes tarafından önemsenmektedir. Çünkü kredi notu bankaların ve müşterisi olduğunuz kurumların en çok önemsediği unsurlardan biridir. Bizim de hem bankaya hem de müşterisi olduğumuz kurumlara işimiz düştüğü için kredi notumuzu hep yüksek tutmaya çalışıyoruz. Kredi notumuz acil nakit para ihtiyacımız olduğunda çok mühim hâle geliyor. Bu yüzden kredi notumuzu hemen hemen her ay sorgulama ihtiyacı duyuyoruz. Peki, kredi notumuzu sorgularken ne kadar ücret ödememiz gerekiyor? Bunu öğrenmek için yazımızın devamını okuyun.

Kredi notu sorgulama işlemi Findeks platformu üzerinde yapılmaktadır. Bu yüzden eğer size kredi notunuzu öğrenebileceğini söyleyen kişiler olursa onlara inanmamalısınız. Bu kişiler sizden T.C. kimlik numaranızı cep telefonu numaranızı ve nüfus cüzdanı bilgilerinizi isteyebilirler. Üstelik çok basit bir sorgulama işlemi için sizden yüksek ödemeler yapmanızı isteyebilirler. Ancak kredi notunuzu sorgulama işlemini sadece siz yapmalısınız. Bunu yapmak çok kolaydır. Öncelikle Findeks platformuna girmeniz ve kayıt olmanız gerekmektedir. Eğer Findeks platformuna üye değilseniz birkaç basit adımla üye olabilirsiniz. Findeks platformuna kayıt olmak için yapmanız gereken şey öncelikle T.C. kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmek ve sonra nüfus cüzdanı bilgilerinizi girmektir. Bunu yapmanızın nedeni sisteme sizin gerçekten de siz olduğunuzu göstermektir. Daha sonra üyeliğiniz etkin hâle gelecektir. Ayrıca Findeks sizden güvenlik nedeniyle bir güvenlik resmi seçmenizi isteyecektir. Findeks platformuna her girişinizde sistem size tek kullanımlık SMS gönderecek ve sizden güvenli resminizi seçmenizi isteyecektir. Bu adımları tamamladıktan sonra kredi notu sorgulama işleminizi ve kredi notunuzla ilgili diğer işlemleri yapabilirsiniz.

Kredi notunuzu sorgulama işlemi için Findeks sizden 4,72 TL ücret alacaktır. Bu ücreti isterseniz banka hesap kartınızla ya da kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Ayrıca kredi notu sorgulama işleminizi her ay yapıyorsanız ve risk raporu alma ya da benzeri işlemler yapıyorsanız Findeks üyelik paketlerinden yararlanabilirsiniz.