Kredi Notu Öğrenme Ücreti

Kredi notu öğrenme ücretinin ne kadar olduğunu kredi notunu sorgulamak isteyen hemen hemen herkes merak etmektedir. Kredi notu öğrenme ücreti hakkında bilgi almak için yazımıza göz atın.

Kredi notu bankalardan sık sık kredi alan ve bankalarla arasını iyi tutmak isteyen herkesin öğrenmek istediği bir nottur. Kredi notu bankalara müşterilerle ilgili en önemli bilgileri veren unsurdur. Bu yüzden bankalar bir müşteri ile ilgili bilgi almak istediklerinde o müşterinin doğruda kredi notuna bakarlar. Kredi notu müşterinin beyan ettiği bilgilerden çok daha önemlidir. Bu yüzden kredi notu müşteriler tarafından da çok önemsenmektedir.

Kredi notunuzla ilgili bilmeniz gerekenler, kredi notunuzun hangi etkenlerden oluştuğu ile ilgilidir. Kredi notunuzu oluşturan etkenleri ve bunların kredi notunuzun içindeki oranları şu şekildedir: Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Ödeme Alışkanlıkları (%30), Mevcut Hesap ve Borç Durumu (%25), Yeni Kredi Açılışları (%20), Kredi Kullanım Yoğunluğu (%15) ve Diğer unsurlar (%10)

Kredi notunuzu sorgulamak için kullanabileceğiniz yollar vardır. Ancak kredi notu sorgulama işlemini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde yapabileceğiniz tek platform Findeks platformudur. Findeks platformu Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulmuştur. Bu büro ülkemizdeki her vatandaşın kredi notunun muhafaza edildiği kurumdur. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kredi notlarını hem saklar hem de bankalarla ve kurumlarla paylaşır. Kurumun kredi notlarını vatandaşlarla paylaştığı platform ise Findeks’tir.

Findeks platformuna girerek kredi notu sorgulama işlemi yapabilir, notlu risk raporu alabilir, sadece risk raporunuzu alabilir, kredi notu izleme ve takip hizmetleri ile not danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Sadece kredi notu sorgulama işlemi için vermeniz gereken ücret 4,72 TL’dir. Yani kredi notu öğrenme ücreti 4,72 TL’dir. Bu ücreti Findeks sistemine banka hesap kartınızla ya da kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

Findeks platformunda eğer her ay kredi notu sorgulama işlemi yapıyorsanız ve bunun gibi çok sayıda hizmet almaya ihtiyaç duyuyorsanız Findeks size Findeks üyelik paketlerinden birini almanızı önerecektir. Bu paketler sayesinde hem daha çok hizmet alabilir hem de daha az ücret ödersiniz. Bu üyelik paketlerini yıllık olarak alırsınız ve ücreti aylık ödersiniz.