Kredi Kartı Limiti Otomatik Artırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limitinizin otomatik olarak artmasını istiyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Kredi kartı limitinizin otomatik olarak artmasını sağlamak kolaydır. Kredi kartı limiti otomatik artırma işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Kredi kartları hayatımızın birer vazgeçilmezi olmuş durumda. Öyle ki kredi kartları olmadan cüzdanımızda bir eksiklik varmış gibi hissetmemiz dahi mümkün. Kredi kartı limitleri bizim için oldukça önemli. Kredi kartı limitimiz ne kadar yüksekse kendimizi o kadar iyi hissediyoruz. Bu yüzden almak istediğimiz önemli bir ürün ya da hizmet olduğunda kredi kartı limitimizi artırmak istiyoruz. Ancak bunu yapmak her zaman kolay olmayabiliyor. Kredi kartı limit artırma işlemimiz gerçekleşmeyebiliyor. Bankaların limit artırma işlemi konusunda bazı şartları bulunuyor. Ancak bu şartları sağladığımız zaman limit artırma talebimizin kabul edilmesi mümkün oluyor.

Kredi kartınızın limitinin otomatik olarak artırılmasını istiyorsanız yapmanız gereken şey mobil bankacılık uygulamasına girerek kredi kartlarım bölümünden ayarlara ve oradan da limit ayarlarına girmektir. Burada muhtemelen bir otomatik limit artırımı seçeneği mevcuttur. Bu seçeneği açın. Böylece kredi kartı limitiniz bankanız tarafından otomatik olarak artırılacaktır.

Kredi kartı limitinizi artırmak istiyorsanız bu talebinizi bankanıza bildirebilirsiniz. Bu işlemi internet bankacılığı aracılığıyla yapmanız mümkündür. Ancak limit artırma talebi genellikle mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla iletilememektedir. İnternet bankacılığına girerek buradan limit artırımı kategorisine girmeli ve burada bulunan formda istenen bilgileri doldurmalısınız. Sizden genellikle güncel maaş bilginiz, iş durumunuz ve işinizde ne zamandan beri çalıştığınıza dair bilgiler istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz girmelisiniz. Ayrıca kredi kartınızın limitinin ne kadar yapılmasını istediğinize dair bilgiyi de girmelisiniz. Bankanız sizin limit artırma talebinizi inceleyecek ve sizin bu talebinizi uygun bulduğu takdirde onayalayacaktır. Ancak yüksek bir limit talep etmeniz durumunda banka sizin kredi notunuzu inceleyecek ve talebinizi kredi notunuza bağlı olarak değerlendirecektir. Kredi kartı limitinizin artırılması talebini iletmek için ayrıca bankanızın ATM’lerini kullanabilirsiniz. Aynı işlemleri ATM’den de yapmanız gerekecek ve bilgilerinizi aynı şekilde ATM’den girmeniz gerekecektir. Kredi kartı limitinizin otomatik artırılmasını seçtiğinizde kartınızın limiti bankanızın isteğine ve sizin harcamalarınıza bağlı olarak artırılacaktır.