Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum

Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyor musunuz? Bu durumda uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Kredi kartı borcunuzu ödeyebilmek için neler yapmanız gerektiğini yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyor musunuz? Bu durumda neler yapmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Kredi kartı borcu hiç şakaya gelmeyen ve mutlaka ödenmesi gereken bir borçtur. Özellikle kredi kartınızın limiti bu aşamada çok önem taşımaktadır. Kredi kartınızın limiti ne kadar yüksek olursa borcunuz da o kadar artar. Bu yüzden her şeyden önce kredi kartınızın limitini gelirinize göre ayarlamalısınız. Kredi kartınızın limiti gelirinizden çok daha yüksekse bu durumda ödemeniz gereken tutar da yüksek olacaktır. Kredi kartınızın limiti çok düşükse bu durumda istediğiniz ürünleri ve hizmetleri taksitle almanız güçleşecektir. Bu yüzden kredi kartınızın limiti sizin ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Ayrıca kredi kartınızı gelirinize uygun olarak kullanmanız gerekir. Harcamalarınızı gerçekleştirirken sonraki ay size gelecek ekstre borcunuzu hesaplayarak harcama yapmanız gerekir. Yani kredi kartınızla yapacağınız harcamaları sonraki ay zaten hesabınızdan ödemek zorunda kalacağınızı bilmelisiniz.

Kredi kartı borcunuzu ödemeyemiyorsanız ve sonraki aylarda borcunuzu ödemekte zorlanacağınızı düşünüyorsanız bu durumu bankanıza mutlaka bildirmelisiniz. Bankanıza bu borcunuzu ödemekte zorlandığınızı söylemeli ve bir çözüm bulunup bulunamayacağı hakkında bilgi almalısınız. Hatta bankanızdan kredi kartınızı alışverişe ve harcamalara kapatmasını isteyebilirsiniz. Böylece size sadece ekstre borcu gelecektir. Ancak bu size hâlâ zor geliyorsa bu durumda kredi kartınızın kapatılmasını ve borcunuzun sizin ödeyebileceğiniz taksitlere bölünmesini isteyebilirsiniz. Yani kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizde yapmanız gereken en önemli şey kredi kartınızı daha fazla kullanmamak ve kredi kartı borcunuzun daha fazla kabarmasını önlemektir. Yani kredi kartı borcunuza daha fazla faiz yansıması sizin için son derece kötüdür. Üstelik kredi kartı borcunuzu hiç ödememektense azar azar ödemeniz kara listeye girmenizi de önler. Kredi kartı borcunuzu 90 gün boyunca ödemezseniz kredi siciliniz bozulur ve kara listeye girersiniz.

Kredi kartı borcunuzu ödeyememeniz sizin kredi notunuzu da düşürecektir. Çünkü kredi notunuz kredi kartı borcunuzu ödeyebilmenizden ve ödeyememenizden doğruda etkilenir. Ayrıca bu sizin ödeme alışkanlıklarınızı da gösteren bir etkendir.