Kamu Çalışanlarına Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank kamu çalışanlarına çok avantajlı ihtiyaç kredisi veriyor. Eğer kamu çalışanıysanız uygun vade seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyla Halkbank’tan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. 

İhtiyaç kredisi beklenmedik bir zamanda gereksinim duyabileceğiniz bir kredi türüdür. Bir sağlık sorunu, acil nakit para ihtiyacı olduğunda bankalardan ihtiyaç kredisi almaya gereksinim duyarsınız. Bu herkesin her zaman yaşayabileceği bir durumdur. Halkbank bu ihtiyacınızı göz önünde bulundurmakta ve siz kamu çalışanlarına avantajlı kredi sunmaktadır. Bu krediyi isterseniz masrafsız şekilde kullanmanız ya da uygun faiz oranlarıyla masraflı şekilde kullanmanız mümkündür. Üstelik bu krediyi zorlanmadan geri ödeyebilirsiniz. Halkbank bireysel ihtiyaç kredisi başvururu yapmak isterseniz banka şubesini ziyaret etmeniz şarttır. Yani başka kanallar aracılığıyla başvuru yapmanız mümkün değildir.

Halkbank ihtiyaç kredisi almak isterseniz belirli belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekir. Bu belgeler nüfus cüzdanınız ve maaş bordronuzdur. Eğer ek geliriniz varsa bu gelirleri gösteren belgeleri de bankaya ibraz etmeniz şarttır. Faiz geliriniz varsa hesap cüzdanınızı, kira geliriniz varsa tapunuzu ve kira kontratı fotokopinizi bankaya ibraz etmelisiniz. Eğer maaşınızı zaten Halkbank’tan alıyorsanız bu durumda maaş bordronuzu ibraz etmenize gerek yoktur.

Halkbank ihtiyaç kredisini 50.000 TL’ye kadar ve 48 aya varan vadelerle kullanmanız mümkündür. Halkbank ihtiyaç kredisinin kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı 262,50 TL’dir. Eğer kredinizi masraflı almak isterseniz bu dosyam masrafını ödemeniz şarttır. Bu durumda kredinize %1,15 oranında faiz uygulanacaktır. Eğer kredinizi masrafsız olarak kullanmak isterseniz bu durumda kredinize yansıtılacak faiz oranı %1,25 olacaktır. Dosya masrafı bankalar tarafından alınan kredinin binde beşi şeklinde uygulanmaktadır. Burada belirttiğimiz tutar aslında 250 TL’dir. Ancak bu tutara ayrıca 12,50 TL BSMV yani Banka Sigorta Muamele Vergisi eklenmiştir. İhtiyaç kredilerinde hayat sigortası yapılması zorunludur. Bu sigortayı yaptırmak istediğinizde ödemeniz gereken primlerin tutarı sizin yaşınıza, cinsiyetinize ve aldığınız kredi tutarına göre belirlenmektedir. Bir örnekle belirtmemiz gerekirse, 35 yaşında olan ve 50.000 TL krediyi 48 ay vade ile alan erkek müşteri için  bir yıllık sigorta priminin 148 TL olduğunu söyleyebiliriz. Ancak elbette bu primlerin tutarını sigorta şirketleri belirleyecektir.