Findeks Kredi Notu Sorgulama Ücreti

Findeks kredi notu sorgulama ücreti kredi notunu sorgulamak isteyenler tarafından çok merak edilen konulardan biridir. Siz de kredi notunuzu sorgulamak istiyorsanız ancak kredi notu sorgulama işlem ücretini bilmiyorsanız yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Findeks platformu kredi notu sorgulama işleminin yapıldığı platformdur. Bu platform Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından vatandaşların kredi notlarını öğrenmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Vatandaşlar kredi notlarını öğrenmek için bu platforma üye olmakta ve kredi notu sorgulama işlemi yapmaktadırlar. Bu platform hem güvenlidir hem de vatandaşların kredi notlarını takip etmek gereksinimlerini bir ücret ile karşılamaktadır. Üstelik sadece kredi notu sorgulaması değil risk raporu görüntüleme işlemi de bu platformdan yapılabilmektedir. Eğer siz de Findeks platformuna üye olarak kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız T.C. kimlik numaranızı ve güncel cep telefonu numaranızı yazarak bu platforma üye olabilirsiniz.

Findeks platformuna üye olarak kredi notunuzu sorgulama işleminin ücreti 4,72 TL’dir. Buna ek olarak risk raporu almak isterseniz ödemeniz gereken ücret 7 TL’ye çıkmaktadır. Eğer danışmanlık ve takip hizmeti almak isterseniz bunu niçin Findeks üyelik paketlerinden birini seçebilirsiniz. Bu üyelik paketleri yıllık olarak alınmakta ve paketlerin ücretleri aylık olarak ödenmektedir.

Findeks üyeliği ücretsiz olmakla birlikte bu platformda yaptığınız işlemlerden ücret alınmaktadır. Findeks platformunda ayrıca başka birinin kredi notunu o kişinin cep telefonu numarasını girerek öğrenmeniz mümkündür. Ancak elbette istediğiniz her kişinin kredi notunu öğrenmeniz mümkün değildir. Bunu yapabilmeniz için hem kredi notu sorgulama işleminin ücretini ödemeniz hem de kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin cep telefonuna gelen SMS’e onay vermesi gerekir. Yani o kişi gelen SMS’i onaylamadığı sürece kişinin kredi notunu öğrenmeniz mümkün değildir.

Findeks platformu ücretli olsa da son derece yararlı bir platformdur. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulan bu platform Türkiye’deki tüm vatandaşların kullanımına açıktır. Bildiğiniz gibi Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tüm vatandaşların kredi notlarını muhafaza eden ve bu kredi notlarını hem bankalarla hem de şirketlerle paylaşan bir kurumdur. Vatandaşların kredi notlarını öğrenebilecekleri böyle bir platform olması, onların kredi notlarını takip etmelerini sağlamaktadır.