Bankadan Kredi Çıkmıyor

Bankadan kredi çıkmayabilir. Bankalar kredi başvurunuza çeşitli sebeplerle onay vermezler. Bankalardan kredi çıkmaması durumunda nakit para bulmak için uygulayabileceğiniz yöntemler vardır. Bankalardan kredi çıkmaması durumunda neler yapabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Bankalardan kredi çıkmadığında canınız sıkılabilir, üzülebilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz pek fazla bir şey yoktur. Ancak yine de nakit ihtiyacınızın ne için olduğuna bağlı olarak nakit para bulmanız mümkündür. Bankalardan kredi çıkmamasının pek çok sebebi vardır. Bu sebeplerin ilki kredi notudur. Kredi notunuz düşük ise bankalar size kredi vermez. Kredi notunuzun riskli ya da çok riskli olması sizin kredi almanızı engelleyecektir. Ayrıca kara listede olmanız da bankaların size kredi vermesini engelleyen bir etkendir. Eğer kara listede iseniz bankalardan hiçbir şekilde kredi alamazsınız. Bankalardan kredi çıkmamasının başka sebepleri de olacaktır. Bankalar konutlara ve taşıtlara da kredi vermeyebilirler. Ayrıca maaşınızın miktarının talep ettiğiniz kredi tutarına uygun olmaması da bir sebeptir. Çünkü talep ettiğiniz kredi tutarının geri ödeme taksitlerinin maaşınızın yarısını geçmemesi gerekir. Ayrıca eğer evliyseniz aldığınız kredinin geri ödeme taksit tutarı, eşinizin ve sizin maaşlarınızın toplamının yarısını geçmemelidir. Bankalardan kredi çıkmaması hâlinde neler yapabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Bankalardan hiçbir şekilde kredi alamamanız durumunda ne için kredi almak istediğinize bağlı olarak başka yerlerden kredi almayı deneyebilirsiniz. Bankalardan kredi talebinize onay gelmezse öncelikle bunun nedenini öğrenmelisiniz. Kredi başvurunuzun neden onaylanmadığını bilmeniz gerekmektedir. Bunun için Findeks platformuna girerek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Kredi notunuz düşükse kredi alabilmek için bir gayrimenkulünüzü ipotek ettirebilir ya da bir kefil bulabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan şey bireysel ihtiyaç kredisi ise kuyumculardan senetle borç para almayı deneyebilirsiniz. Eğer ihtiyacınız olan şey konut kredisi ise inşaat şirketlerinden kredi almayı deneyebilirsiniz. Taşıt almak istiyorsanız ve fakat bankalar taşıt kredisi talebinizi onaylamıyorlarsa bu durumda galerilerden senetle taşıt almayı deneyebilirsiniz. Galeri sahipleri taşıt almak isteyenlere senetle taşıt satmaktadır. Bunlar elbette her yerde bulamayacağınız imkânlardır. Yani size senetle taşıt satacak bir galerici bulmanız zor olacaktır. Ayrıca konut kredisi veren inşaat şirketlerini de küçük bir şehirde iseniz bulmanız zor olacaktır.