Banka Dışı Para Bulmak Mümkün Mü?

Banka dışı para bulmak mümkündür. Bu yollar biraz uygulanması zor yollar olsa da banka dışından da para bulabilirsiniz.

Bankalarda kredi ya da kredi kartı alamazsanız banka dışından para bulabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için nereden nakit para bulabileceğinizi bilmeniz gerekir. Aslına bakarsanız nakit para ihtiyacınızı gidermek için en güvenli yol bankadan kredi ve kredi kartı almak ya da bankada kredili mevduat hesabı açmaktır. Ancak bunu yapamadığınızdan banka dışında para bulmaya çalışırsınız.

Bankalar belirli nedenlerle kredi vermezler. Kredi notunuz düşük olabilir ya da risk raporunuzda sizi riskli müşteri şeklinde gösteren bir unsur olabilir. Bu durumda kredi almanız mümkün olmayacaktır. Diğer bir gerekçe olarak da talep ettiğiniz kredinin geri ödeme taksit tutarları sizin aylık gelirinizin üstünde olabilir. Diğer bir senaryo da kara listede olmanızdır. Bu durumda yine bankalardan kredi almanız mümkün olmaz.

Banka dışı para bulmaya karar verdiğinizde öncelikle paraya ne için ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Konut kredisi, taşıt kredisi ya da sadece ihtiyaç kredisi olabilir gereksiniminiz. Bu durumda parayı aramanız gereken yerler farklı olacaktır. Ancak ne olursa olsun para istememeniz gereken tek kişi tefecidir. Tefecilerden asla para istememelisiniz. Çünkü tefeciler size 1000 TL verirlerse bunu 4000 TL olarak geri isterler. Bu da kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Tefecilik suçtur. Bu yüzden tefecilerden kesinlikle para almamanız gerekir.

Nakit para gereksiniminizi karşılamak için para alabileceğiniz çok fazla yer yoktur. Öncelikle ihtiyacınız olan şey sadece nakit para ise kuyumculardan senetle para alabilirsiniz. Bu kişi sizi tanıyan bir kişi olmalıdır. Tabii sizin de kuyumcuyu tanımanız gereklidir. Bu durumda kuyumcudan senetle para alabilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey konut kredisi ise inşaat şirketlerine başvurmanız gerekir. İnşaat şirketleri konut kredisi verebilmektedir. Elbette bunun için konutunuza ipotek koyulmaktadır. İnşaat şirketlerinin tümü bunu yapmaz. Ancak büyük şehirlerde bu şekilde konut satan inşaat şirketleri bulabilirsiniz.

Taşıt almak istiyorsanız ve bankadan taşıt kredisi alamadıysanız başvurmanız gereken yer galericilerdir. Ayrıca otomobil firmaları da taşıt kredisi verebilmektedir. Bu şekilde taşıt almanız mümkündür.