240 Ay Vadeli Konut Kredisi Hangi Bankalarda Geçerli?

240 ay vadeli konut kredisi kampanyası başladı. Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen kampanya sayesinde konut sahibi olmak isteyenler 240 ay vadeli konut kredisi alabilecek. 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

Emlak Konut GYO tarafından 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası düzenlenmeye başladı. Buna göre 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası iki ay boyunca devam edecek. Konut almak isteyenler %5 peşinat vererek istedikleri konutu 20 yıl vadeli kredi ile alabilecekler. Bu kredilerin faizleri düşük tutulacak. Konut kredileri için müşterilere üç ayrı vade seçeneği sunulacak. 60 ay vade ile konut kredisi almak isteyenlere %0 faizle konut kredisi verilecek. 120 ay vadeli konut kredisi isteyenlere %0,40 ve %0,50 arasında değişen faiz oranlarıyla kredi verilecek. 240 ay vadeli konut kredisi isteyenlere %0,75 ve %0,85 arasında değişen faiz oranlarıyla kredi verilecek. Kampanyadan yararlanmak için son gün 31 Mart.

Bildiğiniz gibi konut alımlarında bankalar %20 peşinat ödenmesini şart koşmaktalar. Ancak söz konusu kampanyada bu peşinatın yüzdesi %5 olarak belirlendi ve %15’lik bölünün konutun teslimi sırasında ödenmesine karar verildi. Bu kampanyanın düzenlenmesi ile konut hayâli kuranlar konutlarına kavuşmayı bekliyorlar. Faizlerin düşük olması ve ev sayısının yüksek olması konut sahibi olmak isteyenleri harekete geçiriyor. Emlak Konut GYO bu kampanya sayesinde yüksek ciro elde etmeyi planlıyor. Şirket şimdiye kadar dokuz banka ile anlaşmış durumda. Bu bankalar Albaraka Turk, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankasıdır. Kampanyaya dahil olan projeler İstanbul, Ankara, Konya, Denizli ve Nevşehir’de bulunmakta.

Son zamanlarda konut fiyatlarının artacağına dair ön görüler yayılmaya başlasa da bu konuda Emlak Konut GYO herhangi bir artış olmayacağını belirtmekte. Kampanyaya ayrıca KONUTDER yani Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği ve GYODER yani Gayrimenkul yatırım Ortaklığı Derneği de katıldı. Böylece kampanyaya dahil olan konut sayısı arttı. Bu sayı 40 bin civarına ulaştı. Kampanyaya yoğun katılımın olması ve alınan konut kredilerinde artış yaşanması bekleniyor.